Pes v aute

Pes v aute

Ak vlastníte psíka a beriete ho ako člena rodiny určite s ním cestujete aj v aute. Na čo všetko si dať pri cestovaní so štvornohým miláčikom pozor a na čo nezabudnúť? Treba prihliadať na bezpečnosť psa, ale aj na bezpečnosť posádky.

Pes môžu počas jazdy v aute konať skratovo a skomplikovať alebo znemožniť plnohodnotné riadenie automobilu. Stačí ak sa psík zneistí podnetom nejakého hluku alebo vibrácie a problém môže byť na svete. Týmto situáciám je možné jednoducho predísť.

Pásy pre psov do auta

Z konštrukčného hľadiska je to vlastne postroj, ktorý sa upevní obdobne ako bezpečnostný pás. Je určený pre zadné sedadlá. Používať by sa mali pre malých a stredne veľkých psov do 40kg. Veľké psy môžu mať s popruhom problém. K popruhu si dokúpte deku, neoľutujete. Zbavovanie chlpov bude o poznanie ľahšie.

Sieťka na sedadlá

Ďalším spôsobom je umiestnenie siete, ktorá oddelí priestor pre psa a pre vodiča. Nevýhodou je, že pri autonehode neostane psík chránený ako pri popruhu. Výhoda je lacná cena.

Prepravný box

Dôležité je vybrať správnu veľkosť tak aby sa v nej pes cítil pohodlne a mal dostatok priestoru. Po chvíli si na box navykne a bude ho vnímať ako svoje miesto a útočisko. Odporúča sa použiť cez ňu bezpečnostný pás.

Poistenie

Hoci sme si vymenovali spôsoby ako chrániť psa aj posádku pri preprave domácich maznáčikov, stále existuje možnosť nehody. Odporúča sa nepriestrelná poistka na auto či už pripoistenie PZP alebo havarijné poistenie. Viac informácii môžete zistiť na webe poistit.sk

Koľko stojí PZP

Najdôležitejší parameter pri výbere zákonnej poistky pre motorové vozidlo je pre Slovákov, ako inak, cena PZP. Ak sa chystáte vybavovať PZP mali by ste sa určite zamerať aj na ostatné parametre poistky. Treba myslieť aj na to ako sa k Vám postaví poisťovňa ak sa nedajbože stane škodová udalosť. Zamerať sa môžete na zľavy ako na počiatočnú cenu poistky.

Parametre ceny PZP

Cenotvorba poisťovní nie je do detailov známa a to aj z dôvodu, že každá poisťovňa má svoj vlastný vzorec výpočtu celkovej ceny. Ak si však myslíte, že sa odvíja iba od ročníku výroby a výkonu auta, tak ste na omyle. Okrem vlastností auta vstupujú do výpočtu aj Vaše osobné údaje a to konkrétne ako dlho vlastníte vodičský preukaz, koľko nehôd ste zapríčinili za posledné obdobie, v akom meste šoférujete a mnoho ďalšieho. Výpočet ceny PZP je naozaj veda a nedá sa definovať do jedného vzorca s troma premennými. Preto jediným spôsobom ako zistiť ceny PZP pre Váš konkrétny prípad je využitie PZP online kalkulačiek, ktoré berú do úvahy všetky parametre a porovnávajú ich vo všetkých poisťovniach. Cez lepšie kalkulačky si dokonca môžete poistku uzavrieť aj priamo cez internet, tak aby bolo platná ihneď.

Bonusy a zľavy

Väčšina poisťovní Vám ponúkne zľavu ak ste verný zákazník a PZP je predlžujete aj pre ďalšie obdobia poistenia. Hlavnú zľavu dostanete za bezškodový priebeh to znamená, že počas poisťovacieho obdobia nespôsobíte ani jednu škodu.